3 Ağustos 2012

DATÇADAYDIK...

Nerden başlasam nasıl anlatsam tam bana göre bir cümle şu anda...
15 günlüğüne diye çıktığımız Datça programımız 1 ay olarak sonlandırdık.1-15 Temmuz arasını aşkım ve canım dostum Gülden ve ailesi ile beraber geçirdik.Bu süreçde Nazlı halamız bizimleydi ve gerçekten çok yardımcı oldu.(teşekkürler )Pıtırcıklarım tatilden keyif alınca 15 gün daha yer kiralayıp kaldık.Tabi yanıma babannemiz ve dedemiz geldi.Onlarlada çok güzel bir 15 gün geçirip dolu dolu bir ay tatil yaptık.Bu arada ben tabiki tatil yapamadım. vallahi şenzlongda oturmadım desem yalan olmaz.Ama kuzularım mutluydu buda bana yeter.
Tatilin ilk 1 haftası deniz soğuk olduğu için kuzucukarım çok denize girmek istemediler.Bizde daha çok kumda oyunlar oynadık.Daha sonra deniz ısındı ve bizimkilerde alışınca sonrada çıkaramaz hale geldim.Sabahları bir posta denize gidip 10 da geliyorduk kahvaltı yapıp biraz oyun ve uyku saati geliyordu.Sonra uyanıp tekrar yemek ve akşamın 19:00 kadar denizde oynuyorduk.Mert ve Defne kolluklarla tek başlarına yüzüyorlar ve bütün sahildeki herkes onların deniz sevgisine ve cesaretine hasta oldular.Tabi böyle iki afacanı kollamak çok zor.O dalgalara atlayıp sevinmelerini hala gözümün önünde.
Tailde Allaha şükür ne uyku nede yemek düzenimiz bozuldu.Ayrıca yanıksız ve hastalıksız bir tatil geçirdik Allahıma binlerce şükür.Seneye yine Billurkent'de olacağım.Çocuklu insanlara tavsiye ediyorum.
Eskihisar feribot keyfi ,gemi deyip çıldıran iki çocuk :-)))

iskender yemeden yolculuk olmaz tabi ki :

iki aile ve üç çocukla istanbul-datça yolculuğu ancak İzmir DSİ'de bir gece mola ile olabilir.Uzun yolculukdan sonra çimleri gören ve suları bulan ekip çıldırır.

Bavullar bırakılır ve denize koşulur.

Kızımın müzik amcası her akşam defne ve mert e müzik çaldılar.Güzel kızımda müzik amca deyip durdu.
arkadaşlarıyla evcilik oynarken:


Üç kuzu baş başa:

Müzik amca ile yürüyüş yaparken:

saliha abla ile hoplamaca oynarken:

Gülden teyze ile akşam kıyafet defilesi:

Babanne ile bot sefası:

Kızımın bikini defilesi:
Nazlı hala ile gezmece:

Evimizin önünde çadır ve bot keyfi:

Bu gülüşü tanırım ben bir afacanlı sonrası:

sahilde havuz sefası:


Bol bol kumda oynamaca ve denize taş atmaca:

Her sabah çicekleri sulamaca:


2 yorum:

  1. çok da iyi yapmışsınız ,çocukların keyifli olduğu fotograflardan da belli,hoş geldiniz.

    YanıtlaSil
  2. bol bol gezmece bol bol eglenmece, cok güzel olmus.

    YanıtlaSil