19 Mayıs 2012

ZONGULDAKTAY'DIK...

İşe başamadan önce küçük bir kaçamak yapıp ailemin yanına gittim.Herkesi çok özlemiştim.Özellikle ailemizin en küçük bireyi olan Efe'yi gerçekten tam bir paşa efe'ciğim allahım nazarlardan korusun.

Oğlum ve araba sevdası.Hergün babaya araba açtırılıp.(baba aç aç)direksiyona geçilir, müzik açılır ve başlanır kafa sallamaya akıllı oğluşum benim.
Çocuk birbirinden görerek herşeyi yapar fikri gerçekten doğru.Burda makası ellerine aldıramadım bile eylül'den görünce cimcime kızım kendince kağıtları kesti.

Buda her sabah kardeş kıyağıydı bana.Elçin'ciğim tam bir anne olmuş sabahları evin içinde mis gibi pohça kokularıyla uyandık.


Ananesinin balları.Anane her sabah sayar benim prenseselerim kim:Sude, eylül ve defne diye.Sonra Prenslerim kim der: Berk, Tuna ve mert diye.Canım anneciğim torunlarının hepsi yanında olmasa bile kimseyi unutmaz.

Buda kuzen aşkı.
Oğluşum teyzesinin pohçalarına bayıldı...

Saçlarını kesen anne....
c
Canım ananeciğimi ziyarete gittim ve ilk defa onu bu kadar çok kötü gördüm.Benim için çok değerli bir insan benim ben olmamda o kadar çok emeği var ki...Hakkını helal et ananeciğim ve seni çok seviyorum.İnşallah daha sağlıklı şekilde yanımızda olursun...

Bal oğlum tam bir kiraz ve çilek aşığı oldu.Fakat daha sonra hangisinin dokunduğunu bilmiyorum ama poposu çok kötü pişik oldu...
Mert ve Defne için dağlardan inen kaplumbağa.(tahmin edersiniz ki görünce deli oldular sevdiler kabuğu daha sonra kaplumbağa yı dağlara bıraktım yoksa bizimkilerseverken öldüreceklerdi)

Nariye yengenin bahçesindeki  kuzular her sabah sevilir ve melenip gelinir...


Nuriye yengenin ve nazım dayının topladığı kirazlar hergün uğranıp yenilir...
Hortumla su oyunu oynanır....

Boriş'ciğimizi ziyaret ettik.Mert ve Defne'yi görünce resmen gözlerinin içi gülüyordu.O akşam ilk defa boriş ananesine gitmek istemedi.Kızımda uyumak istemedi.Onu uyutmak için ilk defa arabaya bindirip kozlu'ya 2-3 tur attırıp uyuttum.


Güzelim kozlu'ma yapılan park ve bizimkilerin hayvanları görünce ordan oraya koşturması...

mangalda balık...


denize taş atmaca....

ve son mangal ziyafeti...


kozlu sahilde yürüyüş...
ılıksuda kahvaltı yapmadan olur mu?


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder